Artykuł partnera.
Tynkowanie to jeden z ostatnich etapów prac wykończeniowych, który decyduje o tym, jak będzie wyglądał budynek lub mieszkanie – zarówno do zewnątrz, jak i od wewnątrz. Tynkowanie ścian odpowiada za stworzenie równej, jednorodnej powierzchni, która pozwoli bezproblemowo nanieść farbę. Dobry fachowiec to gwarancja trwałych i równo położnych tynków, ale w jaki sposób znaleźć odpowiednią ekipę?
Reputacja jest wszystkim
W pierwszej kolejności powinniśmy zapytać rodzinę oraz znajomych, którzy niedawno remontowali lub wykańczali nieruchomość, czy poleciliby nam konkretnego tynkarza. Alternatywą jest poszukiwanie informacji w internecie, gdzie możemy zapoznać się z opiniami klientów oraz zdjęciami przykładowych realizacji danej firmy. Jeżeli w naszym pobliżu prowadzony jest remont, możemy się zapytać właściciela o opinię na temat pracujących tynkarzy. Tym sposobem zdobędziemy formacje z pierwszej ręki nie tylko na temat jakości wykonania zlecenia, ale również warunków oraz komfortu współpracy z danymi fachowcami. Opinie klientów stanową najlepsze źródło informacji, dlatego przed pierwszych telefonem warto dowiedzieć się na temat konkretnej ekipy tak wiele, jak tylko jesteśmy w stanie.
Metoda tynkowania i wykorzystane materiały
Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru tynkarza jest oferowana przez fachowca metoda pracy. Większość osób zapewne miała kiedyś styczność z tynkowaniem ręcznym, które najlepiej sprawdza się w przypadku niewielkich pomieszczeń oraz wnętrz. W tym wypadku słowem kluczowym jest doświadczenie pracownika, gdyż pozwala ono skrócić czas wykonywania zlecenia oraz uniknąć nierównomiernie położonego tynku. Oczywiście jest to również metoda bardziej czasochłonna, co dla niektórych klientów stanowi ważny czynnik, podczas poszukiwania fachowca. Drugą metodą tynkowania jest sposób mechaniczny, który zakłada wykorzystanie specjalnego agregatu. Pokrywanie ścian z pomocą maszyny jest zazwyczaj droższe, chociaż zajmuje znacznie mniej czasu i umożliwia równe otynkowanie nawet dużych powietrzu przy krótkich terminach – warto też nadmienić, że tynkowanie maszynowe może oznaczać, że firma oferuj również izolację natryskową z wykorzystaniem pianki. W zależności od naszych potrzeb warto wziąć pod uwagę metodę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.
Materiały oraz sposób pracy
Nanoszenie tynków rządzi się swoimi prawami – konieczna jest do tego odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza, co zapewni należyte związanie zaprawy. Profesjonaliści wykorzystują również sprzęt, umożliwiający sprawne i szybkie zrealizowanie zlecenia. Rusztowania, strój ochronny, rękawice, okulary i odpowiednie narzędzia do nanoszenia oraz wygładzania powierzchni to znak specjalisty, który dba o wysoką jakość wykonania. Równie ważnym czynnikiem jest wybór materiałów budowlanych renomowanych producentów, jak na przykład zaprawy oferowanie przez firmę Górażdże – https://www.gorazdze.pl/pl/Zaprawa-Murarska. Podczas rozmowy z tynkarzem powinien on odpowiedzieć fachowo na wszystkie nasze pytania, a także – w razie potrzeby – zaoferować pomoc podczas doboru farby, środków zabezpieczających ściany przed rozwojem grzybów.